9 Şubat'tan itibaren her Cuma, Kadıköy Theatron'da

KaST Açık Stüdyo, özellikle dans, tiyatro, performans gibi sahne sanatları alanından, yeni başlayan ya da ilgi duyanlar da dahil her katılımcıya açık bir çalışma alanıdır. 9 Şubat'tan itibaren her cuma ve sezon boyunca sürecektir.

Beden, hareket, metin, obje, ses gibi araçlar üzerine yaptığımız çalışmalar, her hafta farklı içerik ve yürütücülerle gerçekleşecektir. Program içeriklerini takip ederek dilediğiniz çalışmaya en geç bir gün öncesinden rezervasyon yapmak koşuluyla katılabilirsiniz. 

Her Cuma 10:00-14:00
Ücret: 30 tl 
(Tüm ay boyunca katılmak isteyenlere 100 tl)

Rezervasyon: tiyatrokast@gmail.com


4. Hafta (2 Mart) - Enerji ve Omurga


Açık Stüdyo'da bu hafta hareketin en önemli fiziksel özelliklerinden biri olan enerji üzerine çalışacağız. Bedenin alışık olduğu hareket kalitesinin dışına çıkabilmek adına farklı enerji biçimlerini ve bu farklılıkların fiziksel anlatımı nasıl çeşitlendirdiğini keşfedeceğiz. Araştırma özellikle omurga üzerinden şekillendirilecektir. 
Rezervasyon: tiyatrokast@gmail.com
Eğitmenler: Didem Kırış, Salih Usta

3. Hafta (23 Şubat) - Topluluk

Açık Stüdyo'da bu hafta grup çalışmasına odaklanıyoruz. Beden ve hareket odaklı, alan ve grup farkındalığı, dinleme, etki-tepki üzerine yoğunlaşacak olan çalışmamız 23 Şubat saat 10:00-14:00 arası Kadıköy Theatron'da.
Rezervasyon: tiyatrokast@gmail.com

Eğitmenler: Didem Kırış, Salih Usta

2. Hafta (15 Şubat) - Akışkan Beden

Açık Stüdyo'da bu hafta bedeni, hareketin enerjisini ve ritmini, vokalin kalitesini, partner ve alanla olan ilişkiyi akışkan bir halde çalışacağız. Çalışmamız 15 Şubat Perşembe günü saat 10:00-14:00 arası olarak değişmiştir.

Eğitmenler: Didem Kırış, Salih Usta


1. Hafta (9 Şubat) - Partnering

Program, iki bedenin birlikte hareketi üzerine odaklanan çalışmalardan oluşmaktadır. Denge, güven, uyum, zıtlık, iletişim iki beden arasında nasıl oluşur? İki beden tek bir beden olarak nasıl hareket eder? 
Katılımcıların rahat kıyafetlerle katılmaları gerekmektedir.
Eğitmenler: Didem Kırış, Salih Usta

Orijinal Resim: Beste Koş

Ayrıntılı bilgi için: